szkoleniapta.pl

VII Konferencja Szkoleniowa

 

banner-header

Zaproszenie


Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

Z przyjemnością zapraszam do udziału w Konferencji Szkoleniowej PTA, która odbędzie się w dniach 22-25 kwietnia 2015 roku w Hotelu Gołębiewskim w Wiśle.

Na naszych oczach dzieje się historia polskiej alergologii – spotkamy się bowiem już po raz siódmy w Wiśle w ramach Konferencji Szkoleniowej. Inicjatywa ta, rozpoczęta przez prof. Piotra Kunę, kontynuowana przez prof. Barbarę Rogalę oraz przeze mnie, jest wizytówką polskiej alergologii i najważniejszym corocznym wydarzeniem naukowym naszej specjalizacji, gdzie mają Państwo możliwość zapoznać się z nowościami w rozpoznawaniu i leczeniu chorób alergicznych.

To właśnie nowości w alergologii będą w centrum naszego zainteresowania – hasło naszego spotkania brzmi „Najnowsze osiągnięcia alergologii w codziennej praktyce lekarskiej”. Traktujemy je szeroko, ale i z naukowym sceptycyzmem – przegląd publikacji medycznych ostatnich lat daje bowiem każdemu z nas wiele wskazówek jak leczyć „po nowemu”. Jednak jak wybrać z nowych metod diagnostycznych i terapeutycznych te najbardziej skuteczne? Jak zdecydować, który wśród nowych leków przyniesie pożądany skutek? Jak wdrożyć nowy typ leczenia odpowiedni do profilu naszego długoletniego pacjenta?

Na te i podobne pytania będziemy starali się znaleźć odpowiedź w trakcie Konferencji w Wiśle. Mam nadzieję, że to wydarzenie będzie symbiozą codziennej praktyki lekarskiej – poszukującej na bazie wieloletniego doświadczenia coraz to skuteczniejszych terapii, z akademickim podejściem naszych wykładowców, którzy weryfikują klinicznie przydatność tych terapii.
Chcemy także by w tym wydarzeniu brali udział przedstawiciele alergologii, ale także i innych specjalizacji – pediatrzy, lekarze rodzinni, laryngolodzy, okuliści czy dermatolodzy. Z myślą także o nich będziemy tworzyć program naukowy spotkania, tak by wśród prezentowanych najnowszych osiągnięć w diagnostyce i terapii chorób alergicznych znalazły się metody stosowane w codziennej praktyce lekarskiej tych specjalizacji.
Ufam, że moi następcy na stanowisku Prezydenta PTA – z prof. Zbigniewem Bartuzi na czele, będą kontynuować ideę corocznych spotkań w Wiśle. Jeśli bowiem szukamy na przestrzeni ostatnich lat, tego co w polskiej alergologii ma jednoznacznie pozytywną wartość, to na pewno jest to właśnie Konferencja w Wiśle. Stało się to faktem dzięki pracy i zaangażowaniu wielu polskich alergologów, za co serdecznie dziękuję.

Jeszcze raz gorąco zapraszam do Wisły by podyskutować o nowościach w alergologii!

Prof. dr hab. med. Bolesław Samoliński
Prezydent
Polskiego Towarzystwa Alergologicznego

Liczba:
Słuchaczy: 609
Wykładowców: 45