szkoleniapta.pl

II Dzień Pielęgniarstwa Alergologicznego

 

banner-header

Zaproszenie


Szanowni Państwo,

Zapraszam serdecznie do udziału w II Dniu Pielęgniarstwa Alergologicznego, który odbędzie się w ramach VII Konferencji Szkoleniowej PTA w dniu 25 kwietnia 2015 r. w Hotelu Gołębiewskim w Wiśle.

Spotkanie pielęgniarek zainteresowanych alergologią, które odbyło się w trakcie VI Konferencji Szkoleniowej w 2014 roku, okazało się wielkim sukcesem edukacyjnym. Uczestnicy tego wydarzenia apelowali do nas o powtórzenie tej nowatorskiej inicjatywy na rynku szkoleń medycznych, stąd podjęliśmy się zadania powtórzenia Dnia Pielęgniarstwa Alergologicznego.

Już wkrótce pielęgniarki i położne z tytułem magistra zyskają możliwość wystawiania recept. Jest to rewolucja w polskiej medycynie, która w dużej mierze dotyczyć będzie także pacjentów z chorobami alergicznymi. Dlatego też Polskie Towarzystwo Alergologiczne chce współdziałać z organami edukacji pielęgniarskiej poprzez szkolenia z zakresu podstaw alergologii. Rola pielęgniarek w procesie diagnostyki i terapii chorób alergicznych może być niezwykle istotna oraz pomocna, co poprzez przyspieszenie procesu leczenia przyniesie zyski nie tylko samemu choremu, ale również całemu systemowi służby zdrowia.

Cieszę się, że pierwsza edycja Dnia Pielęgniarstwa Alergologicznego wywołała tak pozytywny odzew środowiska pielęgniarskiego – wierzę, że również nasze kolejne spotkanie, przygotowywane przez ekspertów z Zarządu Głównego PTA, będzie wartościowe dla wszystkich jego uczestników.

Do zobaczenia w Wiśle!

Prof. Bolesław Samoliński
Prezydent
Polskiego Towarzystwa Alergologicznego

Liczba:
Słuchaczy: 71
Wykładowców: 6